• TELEFONY:   32 265 9555

                  32 269 7465

                  608 531 792

  e-mail:   sklep@spaw-sc.com.pl

Producenci
Nowości
CUT 40 NEW Magnum przecinarka plazmowa
CUT 40 NEW Magnum przecinarka plazmowa
1 079,00 zł 877,24 zł
szt.
Okulary spawalnicze GOGLE AUTOMAT Magnum R100+
Okulary spawalnicze GOGLE AUTOMAT Magnum R100+
199,00 zł 161,79 zł
szt.
MIG 211 ALU SYNERGIA LCD Magnum półautomat MIG/MAG
MIG 211 ALU SYNERGIA LCD Magnum półautomat MIG/MAG
2 090,00 zł 1 699,19 zł
szt.

MIG 211 ALU SYNERGIA LCD Magnum półautomat MIG/MAG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 2 090,00 zł 2090.00
Cena netto: 1 699,19 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Magnum
Kod produktu: MIG211ALUSyn

Opis

 

Półautomat spawalniczy MIG/MAG

Magnum MIG 211 ALU Synergia LCD.

Z kolorowym wyświetlaczem LCD.

3 w 1 - MIG/MAG + spawarka MMA + TIG Lift.

Wbudowana funkcja SYNERGII.

 

 • Wytrzymały, kompaktowy półautomat spawalniczy
 • 3 urządzenia w jednym - możliwość spawania MMA ( elektrodą) oraz metodą TIG Lift !!!
 • Kolorowy wyświetlacz LCD, bardzo dokładnie pokazujący ustawienia urządzenia
 • Funkcja LUTOSPAWANIA - potrzebna do spawania blach ocynkowanych
 • Funkcja SYNERGIA - automatyczny dobór parametrów dla zadanej średnicy drutu, również przy spawaniu ALUMINIUM !!!
 • Funkcja 2-takt /4-takt - ułatwiająca obsługę procesu spawania
 • Funkcja HOT START - zapobiegająca przyklejaniu się elektrody przy rozpoczęciu spawania
 • Funkcja ARC FORCE - dynamika łuku - stabilizuje łuk niezleżnie od jego długości
 • Funkcja VRD - redukcja napięcia po spawaniu do bezpiecznego poziomu
 • Spawanie "bez gazu" - drutem samoosłonowym
 • Zasilanie z sieci 230 V
 • Spawanie prądem rzędu 200 A
 • Sprawność na poziomie 60% przy maksymalnym amperażu
 • Uchwyt z mocowaniem typu EURO
 • Mocna, solidna rączka
 • Urządzenie firmy MAGNUM - lidera rynku spawalniczego w Polsce

MIG 211 ALU Synergia LCD jest półautomatem spawalniczym przeznaczonym do spawania stali niskowęglowej, niskostopowej ( MAG ), stali stopowych ( MIG ), aluminium i jego stopów oraz posiada możliwość spawania elektrodami otulonymi (rutylowe, zasadowe, kwaśne - MMA) oraz drutem TIG ( TIG Lift ). Urządzenie to znajduje zastosowanie w warsztatach ślusarskich jak i w warsztatach naprawczych. Umożliwiają spawanie stalowymi drutami spawalniczymi o średnicy 0,6 - 1,0 mm, oraz elektrodami o średnicy 1,6 - 4,0 mm. MIG 211 ALU Synergia LCD jest urządzeniem przystosowanym do zasilania z jednofazowej sieci 230V, 50 Hz. Urządzenie to wyposażone jest w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego, zapobiegający nadmiernemu przegrzewaniu się.
Urządzenia MIG 211 ALU Synergia oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT.
Dzięki specjalnej konstrukcji bipolarne tranzystory mocy z izolowaną bramką (IGBT - Insulated Gate Bipolar Transistor) pod wieloma względami są korzystniejszym rozwiązaniem i w wielu aplikacjach stanowią lepsze rozwiązanie od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Źródło oparte na tranzystorach IGBT oferuje mocniejszy, bardziej skoncentrowany i stabilniejszy łuk przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii. Zapewnia minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Cechy tych tranzystorów to bardzo wysoka wydajność, przekłądająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, wysoka częstotliwość przełączania, zapewniająca błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania. 
Urządzenie MIG 211 ALU Synergia posiada możliwość lutospawania. Jest to proces łączenia metali pośredni pomiędzy lutowaniem twardym a spawaniem. Połączenie uzyskuje się wyłącznie przez stopienie specjalnego spoiwa-lutu, bez nadtapiania łączonych metali, natomiast technika procesu i sposób przygotowania krawędzi łączonych przedmiotów są podobne jak przy spawaniu. 
Obecnie bardzo powszechne jest używanie blach galwanizowanych cynkiem. W procesie spawania parujący cynk jest przyczyną porowatości spoin, ponieważ wysokie temperatury powstające w tym obszarze niszczą warstwę ochronną, a elementy łączone tracą swoją odporność korozyjną. Mechaniczne usuwanie cynku przed spawaniem, jak i ponowne nakładanie z miejsc, w których nastąpiło odparowanie jest procesem bardzo kosztownym. Natomiast uzupełnianie ubytków preparatami typu "cynk spray" niedostatecznie zabezpiecza konstrukcję przed korozją. Poza tym przy spawaniu blach ocynkowanych następuje bardzo duża emisja szkodliwych dla zdrowia spawaczy oparów cynku. Tych wszystkich problemów unika się stosując technologię lutospawania metodą MIG/MAG, która jest dostępna w tym urządzeniu. Jako materiał dodatkowy stosuje się spoiwa na bazie miedzi. MIG 211 ALU Synergia posiada również regulację indukcyjności, która pozwala nam ustawić "twardość" łuku.
Jest to urządzenie posiadające funkcję SYNERGII - automatycznego doboru parametrów spawania w zależności od zadanej średnicy drutu oraz rodzaju materiału spawanego. Użytkownik ma później możliwość sterowania prędkością podawania drutu oraz indukcyjnością oraz napięciem spawania. Urządzenie ma więc możliwość pełnego "automatyzmu" w dobieraniu parametrów.
Podczas spawania w trybie MMA ( elektroda ) urządzenie posiada funkcję HOT START - "gorący start". Funkcja HOT START polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku "przyklejania elektrody" w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.
MIG 211 Synergia posiada również funkcję ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu. Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody.
Jest również dostępna funkcja VRD ( Voltage Reduction Device ) - redukująca napięcie wyjściowe do bezpiecznego poziomu po spawaniu. Zabezpiecza to przed przypadkowym porażeniem w przerwach pomiędzy spawaniami. Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo szczególnie w środowisku gorącym oraz wilgotnym. 

Producentem urządzenia jest firma Magnum - lider rynku spawalniczego w Polsce.

W komplecie:

 • Półautomat MIG 211 ALU Synergia LCD
 • Uchwyt MIG MB-15/3m
 • Przewód elektrodowy 200cm
 • Przewód masowy 200cm
 • Instrukcja obsługi
 • Opakowanie kartonowe

Dane techniczne

Typ półautomatu MIG 211 ALU Synergia LCD
Producent Magnum
Zasilanie 230V
Prąd spawania MIG/MAG 200 A
Prąd spawania MMA 180 A
Napięcie spawania 16,5 - 24 V
Napięcie biegu jałowego 52 V
Max pobór mocy 6,4 kVA
Sprawność PJ 60%
Zabezpieczenie prądowe 20A
Stopień ochrony obudowy IP23
Stosowane masy szpul drutu 1 - 5 kg
Średnica drutu MIG/MAG 0,6 - 1,0 mm
Max średnica elektrod 4,0 mm
Masa 12,8 kg
Gwarancja zakup konsumencki - 24 miesiące; zakup profesjonalny - 12 miesięcy

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl