Producenci
Nowości
Okulary spawalnicze GOGLE AUTOMAT Magnum R100+
Okulary spawalnicze GOGLE AUTOMAT Magnum R100+

174,00 zł

141,46 zł

szt.

Snake 235 Magnum spawarka MMA inwerterowa

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 1 200,00 zł 1200.00
Cena netto: 975,61 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Magnum
Kod produktu: Snake235

Opis

Spawarka inwerterowa MMA

Magnum SNAKE 235

 

 • Lekka inwerterowa spawarka o dużej wydajności
 • Małe gabaryty urządzenia - duża mobilność
 • Spawa nawet elektrody o średnicy 5 mm !!!
 • Metalowa obudowa i wygodna rączka
 • Odchylana klapka osłaniająca przedni panel sterowania
 • Czytelny wyświetlacz amperażu
 • ARC Force - regulacja dynamiki łuku zapobiega przyklejaniu elektrody i ogranicza odpryski
 • ANTI-Stick - funkcja przeciwzwarciowa powoduje ograniczenie prądu zwarcia, zapobiegając przyklejaniu elektrody do materiału spawanego
 • HOT START - automatyczna funkcja ułatwiająca zajarzenie łuku i początek spawania.
 • VRD - redukcja napięcia po spawaniu do bezpiecznego poziomu - zabezpiecza przed porażeniem prądowym
 • Tranzystory IGBT
 • Sprawność na poziomie 60% przy maksymalnym amperażu
 • Urządzenie firmy Magnum - lidera branży spawalniczej !!!

Urządzenie inwerterowe Snake 235 jest lekkim, przenośnym, źródłem energii. Służy do spawania elektrodami otulonymi różnych gatunków stali w tym zwykłych, nierdzewnych, żaroodpornych oraz żeliwa. Przeznaczone jest do pracy w warunkach terenowych i wykonywania wszelkiego rodzaju prac naprawczych. Urządzenie charakteryzuje się sprawnością 200A / 60%. Posiada znakomitą charakterystykę łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych.
Spawarkę można również wykorzystać do spawania metodą TIG za pomocą specjalnego uchwytu TIG z zaworkiem (metoda TIG LIFT ). Zapalanie łuku odbywa się wtedy przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.

Urządzenia Snake 235 oparte są na najnowszej, najbardziej zaawansowanej technologii, wykorzystującej tranzystory IGBT.
Dzięki specjalnej konstrukcji bipolarne tranzystory mocy z izolowaną bramką (IGBT - Insulated Gate Bipolar Transistor) pod wieloma względami są korzystniejszym rozwiązaniem i w wielu aplikacjach stanowią lepsze rozwiązanie od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Źródło oparte na tranzystorach IGBT oferuje mocniejszy, bardziej skoncentrowany i stabilniejszy łuk przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii.
Spawarka posiada funkcję HOT START - "gorący start". Funkcja HOT START polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku "przyklejania elektrody" w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.
Snake 235 posiada również funkcję ARC FORCE - "dynamika łuku" - skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu.
Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody.
Oprócz tego zastosowano również funkcję ANTI-STICK - przeciwzwarciową, polegającą na ograniczeniu prądu zwarcia, co zapobiega przyklejaniu się elektrody przy zajarzeniu łuku i rozżarzeniu jej w trakcie przyklejania.
Zastosowano tutaj również funkcję VRD ( Voltage Reduction Device ) - wyłącza ona zasilanie w ciągu milisekund po zakończeniu spawania i redukuje napięcie na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu. Ponowna próba rozpoczęcia spawania uruchamia urządzenie i pozwala zajarzyć łuk elektryczny. System redukcji napięcia VRD zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo spawaczowi w szczególności w środowisku, w którym istnieje zwiększone prawdopodobieństwo porażenia prądem, np. środowisko gorące i zawilgocone.

Jest to urządzenie marki Magnum - lidera branży spawalniczej w Polsce.

W komplecie:

 • Spawarka Magnum Snake 235
 • Przewód elektrodowy 200 cm
 • Przewód masowy 200 cm
 • Instrukcja obsługi
 • Oryginalny karton

Dane techniczne

Model spawarki Snake 235
Producent Magnum
Zasilanie 230 V
Prąd spawania MMA 200 A
Napięcie spawania 20,4 - 28 V
Napięcie biegu jałowego 70 V
Max pobór mocy 5,3 kVA
Sprawność PJ 60%
Zabezpieczenie prądowe 20 A
Stopień ochrony obudowy IP23
Max średnica elektrod 5,0 mm
Masa 3,7 kg
Gwarancja zakup konsumencki - 24 miesiące; zakup profesjonalny - 12 miesięcy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl